22 Temmuz 2016 Cuma

Ne Ektiyseler Onu Biçiyorlar Ama...

15 Temmuz gecesi ülkemiz açısından bir dar boğaza girildiğini, TSK'nın içinde gayrı resmi bir oluşumun ülkeye ve ülke yönetimine el koymaya kalkmıştır. Polis, Asker, Sivil, Siyasi kim varsa buun karşısında durmuş neticesinde de ithilal sadece bir girişim olarak kalmıştır.
--Kimilerine göre bu girişime Türk Devletinin içindeki sinsi yapıyı bertaraf etmek için yine Türk Devleti Fırsat verdi, Tuzaga  çekti diyor.
--Kimilerine göre ise bu başarısız fakat tirajı yüksek  bir Tiyatro!
--Kimilerine göre hayin Fetö ve askerleri, Askerleri de kandırdı.
--Kimilerine göre ise yalnızca RTE.
Bunları ve bunlar gibi bir çok düşünce ve sözü sizlere sıralayabilirim. Hepsinin  gerçeklik payı var oldukça  da fazla  hemde...
Fakat bu girişimdeki en önemli ve ana faktör şahsım adına halkın meydanlarda boy göstermesine fırsat tanıyan gizli kahramanlardır. Onlar olmasa halkın üzerine sayılı Silahi Uçak ve Tank değil sayıları belki onları belki yüzleri bulacak Tank, Top, Tüfek, Uçak, Helikopter ile gidilip büyük bir sindirme operasyonu devam edecekti.
Yine halkın o üstün ve kararlı duruşu serden geçti tavrı takdire şayandır. Türkleri Tamamına yakını Çılgınlar gibi.
"Tanrı Türkü Korusun. Ta ki Çıldırıncaya Kadar."
Yazıyı yazmamdaki ana etken de zaten buradan geldi. Türkiyem olarak belli aralıklar ile genel bir tasfiye süreci sürdürülmekteydi. Buna 15 temmuz gecesi dur denilerek yeni bir tasfiye sürecine girilmiştir. Yıllarca kendi içinde yaşayan "Az Olsun Aş'ım Ağrısızdır Başım" diyen, dinini bildiğinin en iyisi şeklinde yaşamaya çalışan, ALLAH'ın emir ve yasaklarına maksimum özen ve itaat etmek için kendileri ile yarışan, durgun bir hayat yaşayan  ezilmiş kesim tasfiye edilirken yasfiye edecek konuma doğru ilerlemektedir.
"--İnşaALLAH."
Neden mi böyle bakıyorum ?
Ülkemde sakallı, baş örtülü, çarşaflı, şalvarlı diye ezilen, horlanan, itilen kim var ise meydanlarda en önde yer alıyor. Ne yağma derdinde  ne çıkar. Sadece ülkeye bir şey olmasın emelinde...
Şuan bu kesim kendi gücünü gösterme derdinde ve bu giderek artacaktır eminim ki
Çünkü;
--Yıllardır ama yıllardır yine Türk Toplumunda üst kesim olarak adlandırılan kesim yıllardır sağdılar,sağdılar,sağdılar yetmedi vurdular,ittiler,laf ettiler,begenmedi giyim kuaşama girdiler "Baş açtırdılar, Zorla!, Saç kestirdiler, Sakal kazıttılar, Bacak gösterttiler yetmedi yetmedi yetmedi. İstediklerini tam manası ile alamadıkları için de katlettiler o dahi yetmedi.
"Aptal, Cahil, Mal, Saf Köylü" diye aşağıladılar, Koyun, Koyun Sürüsü, Akılsızlar diye hakaret etmeyi kendilerine görev  bildiler, Kin ve Nefret ile...
Kendileri okullarda okusun, üniversiteye gitsin yüksek makamlara gelsinler yönetimde pay sahibi olsunlar ama halk Cahil kalsın dediler, halk Ezilsin dediler hakareti aşağılamayı reva bildiler yıllarca,
köyde kalsınlar kalabalık yapmasınlar felan filan...
Eee ne demiş eskiler;
"Keser Döner Sap Döner Günü Gelir Hesap Döner" diye.
--Bu ihtilal ile O Ezilen, Horlanan halk fırsatımız ve sıramız geldi diyerek Serden geçtiğini o tankların önüne yatarak, Tüfekten çıkan mermilere siper olarak göstermiştir.
Gösterecektirlerde...
İhtilalden 7 gün geçmesine rağmen  meydanlar akşam 20:00'dan bir başlıyor sabahın ilk ışıklarına değin.
"--MaşaALLAH"
--Yılların siniri, hırsı ve hıncı ile hareket etmiyor halk ama yine de şunu söylemek isterim;
"Mazlumun Mahkemesi Uzun Olur."
--O üst kesim yine ve yeniden 15 temmuz sonrası  meydanlara çıkan halkı Aptallık ve Koyunlukla itham ederken;
Kendileri ihtilal zamanı marketlere akıp edip sıra beklediler, Bankamatiklere akın edip sıralarda  kayboldular, Zenzinlikleri İşğal edercesine beklediler sırayı o gece.
Halk görüyor bunu, Biz görüyoruz bunu...
Yıllarca zulm ettikleri halkın benliklerine koydukları ipotek ile güvenleri ile oynanan halk hep Oy verip geri çekilsin istendi. Kendileri de Televizyonlara çıplak kadınlar ile, programlar ile, yarışmalar ile halkın temel değerlerine saldırmaya devam ettiler.
Şimdi o halk dışarıda  ve ne bir izdiham var ne bir yağmalama var ne de bir taşkınlık...
Nacizane bu nedir biliyor musunuz ?
"--Kendini Kanıtlama, Varlığını kabul ettirme duruşudur. "Serden Geçtiliktir bu"
--İtilen, Horlanan Halk yönetilmek değil kendilerinin görmek istedikleriyle muamele olmak istiyor.
Güçlerince Seçiyorlar. Saygım var. Her bir bireyim buna hakkı var bence.
Bu üst sanılanlar ise yıllardır elinden giden fırsatlara yana yakıla ağzından salyalar saça saça, bağıra çağıra itiraz ediyor ama nafile.
Türkiyem yeni bir sürece girmiştir 15 Temmuz gecesi.
Dikkatli olmak gerek, Bunları kaşıyacaklardır. Acıtıp kanatacaklardır. Sabredin, Birlikte Hareket edin, Biz hep birlikte Biziz.

Not: Daha çok yazarım da  yormayalım Şimdi. 3 - 4 aylık bir  aradan sonra  tekrar  yazmaya başlıyoruz inşaALLAH.

-- BİRLİĞİ VE BERABERLİĞİ ELDEN BIRAKMAYALIM, BIRAKIN ONLARIN YAPTIKLARI ONLARA KALSIN, BİZ VAKUR DURUŞUMUZU KORUYALIM, AFFEDİCİ OLALIM HATA İKİ TÜRLÜDÜR UNUTMAYALIM, KUTUPLAŞARAK PLANLARA ALET OLMAYALIM,SEVELİM SEVİLELİM, KAPSAYALIM BİZE BU YAKIŞIR...


Sağlık ve  Selametle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder