11 Ocak 2016 Pazartesi

Meselenin Özü "... Biliyoruz ..."

Birde Şöyle Bir Mesele Var.
Örnekle Anlatmaya Çalışacağım. Ben Biyolog'um ve 4 Yıl Biyoloji Bilimi ve Alt Bilimleri Üzerine Eğitim Aldım. Makro ve Mikro Canlıların Hayatları, Anatomileri, Fizyolojileri ve Benzerleri (İç ve Dış Yapıları)Hakkında Tabiren Dirsek Çürüttüm.
Bir Arkadaş da Pazarda Tezgahtar, Okul İlmi Tahsil Etmemiş. İşini de Oldukça İyi Yapıyor.
Sağlam Laf Çeviriyor Ağzında. Klasik İki Yurdum İnsanıyız ve Her Konuda Bir Bilgi ve Yetenek Sahibiyiz ya... Bu Arkadaşım da Aynen Böyle.
Ara Ara Toplanıp Çaylı-Sigaralı Sohbetlerimiz olurdu.Konu Değişken Her Zaman. Bazen Din, Bazen Politika,Bazen Askeri Ama Değişken. Bunca Değişkenliğe Rağmen Biliyoruz Herşeyi..Öyle Gazete, Dergi,Kitap,Makale gibi Entellektüel İşleriyle İlgilenen Bir Tip Değil. Araştırmaz Yani :)
Klasik İşten Gelince Televizyon Makinesinin Karşısında Şu Dizi, Film, O Belgesel, Bu Haber Gezer Durur! Ülke ve Dünyaya Dair Bilgi! Depolar.
Bir Gün Bilim İnsanlarının Dünyanın Dönmesi Konusunda Bizleri Aldattığını Konuştuk. Öyle Hemen Reddetmedim, Elbette Onun da Sözleri ve Kanıtları Var Kendince..! Ama Bilgi Sahibi Olmamasına Rağmen Fikir Sahibiydi.Başka Bir Buluşmada Fizikti Konu ve Atomu Reddetti.
Geçenlerde Evrimi Duymuş bir Yerden Geldi Benimle Tartışıyor. Reddediyor Tabi.
Biraz Kendi Kendine Konuştu, Ara Ara Carles Darvine Küfürler Etti, Biraz Zaman Sonra Kendince Evrimi de Kanıtlıyordu. Bilimsel ve Kanıtsal Örnekler/Adresler Gösteren Bir Tipim. Farazi Konuşmak Evrene ve Tanrıya İftira Niteliğinde Benim İçin. İzahlar, Kanıtlar , Deliller ve Anlatımlar . Bu İlim Üzere 4 Yıl Hem Ana Bilim hem Alt Bilim Üzere Tahsil Yapmama Rağmen 2.5/3 Saatin Sonunda
"-Sen Boşver Bunları, Hepsi Yalan Ben Biliyorum." Sözünü Duydum. Ben Biliyorum Ne Kadar Cüretkâr Bir Söz Olmuş Değil mi? Yazarken Fark Ettim Bende...
Nereden Biliyorsun deyince ;
"Hani Bilgisayardaki Tarayıcıların Arama İmleci Olan Tekerlek Varya Aynen Onun gibi İşte.
Sanki Arama Yaptı da Biran Kayboldu Bildiklerinin Arasında!

10 sn Falan  Sürdü Sonra Hata Vermiş Olacak ki Arkadaş "-Biliyorum." Diyebildi Sadece Önü Açık Sonu Açık Tek Kelimeye Tutunmuş Gibi.
Herkes Kendi Dalında Sekmeli. Evet Kesinlikle Kendimizi Geliştirmeliyiz Ama Reddedişçi ve Faraziyetçi Yaklaşım Sergilemeden. Ben Biyolog'um Bir Ziraat Mühendisinin Bilgisine Erişebilirim Teorik Olarak ama Ziraat Mühendisini Reddedemem ya da bir Avukatı! Veyahutta Subayı.
Ülkem Siyasileri ve Askeri Yönetimi 40 Yılı Aşkındır Çeşitli Yollarla Çözmeye Çalışıyorlar Terör İlletini. Ama Bizim Çok Bilmiş Zihniyetimiz 30 Yıllık Siyasinin, 20 . 25 Yıllık Komutanı Fikir, Görüş, Taktik ve Savunmasını Reddediyor.
"İndir Oraya 100 Bordo Bak ne Oluyor." Diyerek 40 Yıllık Yarayı 40 Saniyede İyileştirebiliyorlar.
Hiç Bordo Gördün mü?
Hayır.

Askerlik Yaptın mı ?
Evet.

Ne Olarak ?
Piyade.
Göreve Çıktın mı? Çatışmaya Girdin mi? Destek Olarak Çatışmaya Sonra Katıldın mı?
Hayır.
Yat, Kalk, Sürün 5 km Koş. 15  Ay Sonra Terhis Oldu Geldin Demi.

Evet Kanka ve 100 Bordo İle Terörü Çözüyorsun Öyle mi?
Ama Kanka ... ... ...
Ya da Ülkem Gitmiş  Çok Uzun Bir Süre Sonra İlk Defa Katara Üs Kurmak İçin Karar Almış..!
Neymiş Katarda ne İşimiz Varmış! Gelişmiş Ülkeler Böyle Yapmazmış.
Dünyadan Haberi Yok ki Gelişmiş Ülkelerden Haberi Olsun.
Bütün Tarihimiz Boyunca Yabancı Çanakçılığı (Mandacılık) Var Olmuştur Ulusumda.
Yazmakla Bitiremem İnanın ki.
Birde Türk Olmayan ya da Ülkem Aleyhine Çalışan Herkesin Sözüne Tam İnancı Var  Ülkem İdarecilerine, Din Görevlilerine, Subayına Yalan Söylüyorlar Diyebilecek Kadar Biliyorlar.
Çok Biliyorlar.
Dilerim Anlatabilmişimdir. Bilmeyelim Sadece Bilebildiğimiz Kadarını Bilelim Lütfen.
Ölçülü Bilelim, Edepli Bilelim mi?
Selam ve Dua İle... [31.12.2015]/[İ.G]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder